19 stycznia 2021
Nie samym chlebem żyje człowiek. Pwt 8, 3
11 stycznia 2021
Dzieci zostaną na życie wieczne. Niczego z tego świata nie pozostawimy po sobie. Zostaną tylko nieśmiertelne dusze naszych dzieci.
28 grudnia 2020
Zasadnicza różnica w historii kobiet i mężczyzn stała się dla mnie oczywista dopiero po pierwszym porodzie.

Przeczytaj pierwszą refleksję Agaty:

Agata Skoczylas

 

Z wykształcenia biolog i romanista. Przez wiele lat wykonywała zawód redaktora czasopism i książek. Od niedawna pracuje w korporacji. W małżeństwie, mama 5 dzieci.

 

Wielokrotnie muszę porządkować myśli, odpowiadać na pytanie kim jestem, co czuję, czego chcę, zajmować stanowisko wobec wydarzeń – dobrze jest robić to w samotności.

 

Pisanie jest formą, która najlepiej odpowiada na tę moją potrzebę. Bez mamy, taty, męża, córki, syna, przyjaciela.

 

W pustej przestrzeni, w której jest tylko Bóg i ja. Twarzą w twarz z moimi trudnościami, nadziejami, z pytaniem o sens mojego życia. Dopiero po wyjściu z tego „namiotu spotkań” mogę wchodzić w relacje.

 

Jesteśmy stworzeni do życia z innymi, wzrastamy we wspólnocie, a nie w izolacji. Chcę się dzielić. Mówienie o swoich doświadczeniach, komunikowanie się pozwala na rozwój, pomaga przełamać samotność, ratuje w trudnościach.

 

Ten blog jest subiektywny. Pisząc go upraszczam, uogólniam, interpretuję. Zawiera moje spostrzeżenia, przemyślenia, opinie, reakcje na wydarzenia i spotkanych ludzi. Jest swoistym zapisem rozwoju mojej wiary, ewolucji przekonań, tego co składa się na drogę, którą robi ze mną Pan Bóg. Nie jest moją intencją osądzać, pouczać lub podsuwać gotowe rozwiązania.

Agata Skoczylas

12 358 62 87

kontakt@bogactworozwoju.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2013-2020 - FUNDACJA BOGActwo Rozwoju

Chrześcijańska Fundacja Rozwoju Osobistego i Duchowego