Dzieje Społeczności BOGA 
podsumowanie 2023 roku

Agata Skoczylas

Agata Skoczylas

O mnie...

01 lutego 2024

 

Pokój i Radość!

 

 

Pełna radości i szczęścia jest ta scena, kiedy uczniowie wysłani przez Jezusa po dwóch przed sobą wracają i dzielą się swoimi doświadczeniami.

 

Radują się uczniowie, raduje się Jezus w Duchu Świętym.

 

Szczęśliwe są nie tylko oczy tych, którzy to widzą.

 

Tej Bożej radości i szczęścia doświadczają wszyscy, którzy są jak dzieci, bo wiedzą, że tego wszystkiego dokonuje kochający Ojciec.

 

 

Siedemdziesięciu dwóch powróciło, mówiąc z radością:

 

„Panie, na Twoje imię nawet demony nam się poddają”.

 

Wtedy powiedział do nich:

 

„Widziałem szatana spadającego z nieba jak błyskawica.

 

Dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze nieprzyjaciela.

 

Nic wam nie zaszkodzi.

 

Lecz nie cieszcie się z tego, że duchy się wam poddają, ale cieszcie się raczej z tego, że wasze imiona są zapisane w niebie”.

 

W tej właśnie chwili Jezus rozradował się w Duchu Świętym i powiedział:

 

„Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że ukryłeś to przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś tym, którzy są jak małe dzieci.

 

Tak, Ojcze, bo tak się Tobie spodobało.

 

Mój Ojciec przekazał Mi wszystko i nikt nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec, ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić”.

 

Zwracając się na osobności do uczniów, powiedział:

 

„Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie.

 

Bo mówię wam, że wielu proroków i królów chciało zobaczyć to, co wy widzicie, a nie zobaczyli; i usłyszeć to, co wy słyszycie, a nie usłyszeli”.

 

Łk 10, 17-24

 

Dziś i my razem z moją kochaną żoną Kasią, we dwoje chcemy pełni szczęścia podzielić się z Tobą naszą radością.

 

W bardzo skróconej formie dzielimy się z Tobą podsumowaniem 2023 roku działalności naszej Fundacji.

 

Przeczytaj o najważniejszych wydarzeniach oraz dziełach, które zrealizowaliśmy w zeszłym roku dla naszej Społeczności BOGA.

 

Na początek naszego podsumowania, żeby pokazać skalę naszego działania w 2023 roku, kilka liczb i statystyk.

 

2 000 000

Wysłaliśmy w sumie w 2023 roku duuużo więcej niż 2 miliony listów ze Słowem Boga, refleksjami i rozważaniami.

 

30 000

Wysłaliśmy w 2023 roku w sumie pond 30 tysięcy SMSów ze Słowem Boga.

 

7 000

Przez listy, smsy, telefony, portale społecznościowe, kursy, spotkania online oraz spotkania osobiste pozostajemy w codziennym kontakcie z ponad 7 tysiącami osób z naszej Społeczność BOGActwa Rozwoju.

 

365

Sialiśmy każdego z 365 dni 2023 roku ziarno Słowa Boga na żyznej ziemi ludzkich serc naszej Społeczności oraz idąc na cały świat w każdy możliwy sposób.

 

365

Przeczytaliśmy, od początku do końca, całe Pismo Święte wspólnie w gronie kilkuset osób przez kolejne 365 dni roku.

 

49

Opracowaliśmy i przeprowadziliśmy 49 różnych dzieł, wydarzeń, kursów duchowego rozwoju, dzięki którym w 2023 roku codziennie pogłębialiśmy nasze osobiste, bliskie, intymne relacje z Bogiem.

 

12

W 2023 roku zostało odprawionych 12 Mszy Świętych, jedna w każdym miesiącu roku, w intencji każdej i każdego z nas, całej naszej Społeczności BOGA o pełnienie Woli Boga w codzienności.Msze Święte zostały odprawione w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie oraz w Sanktuarium Marki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

 

12

Przeprowadziliśmy 12 spotkań online, dzięki którym pogłębialiśmy w Społeczności również nasze osobiste relacje między nami.

 

17

Przygotowaliśmy 17 różnych zestawów Biblijnych wersetów dobranych tematycznie, które liczyły od 30 do 43 SMSów ze Słowem Boga.

 

3

Przygotowaliśmy i wysyłaliśmy codziennie 3 zestawy po 365 wersetów z Pisma Świętego, aby Słowo Boga docierało do odbiorców każdego dnia przez cały rok.

 

1

Zorganizowaliśmy 1 spotkanie osobiste na żywo w Krakowie, na które przyjechały osoby z różnych miejscowości w Polsce pokonując nawet kilkaset kilometrów.

 

 

I Styczeń

 

1.      365 dni ze Słowem Boga

1 stycznia rozpoczęliśmy całoroczne dzieło codziennego wspólnego czytania Pisma Świętego, tak aby do końca roku przeczytać całą Biblię. Uruchomiliśmy w tym celu pomocne narzędzia:

a.      aplikację w naszej STREFIE BOGActwa Rozwoju z rozpisanymi na każdy dzień fragmentami Ewangelii i rozdziałami Ksiąg

b.      codziennie w listach przytaczaliśmy Słowa Ewangelii z danego dnia

c.      codziennie rano przesyłaliśmy SMS wybrany werset  z linkiem do Strefy z pełnymi tekstami rozdziałów na dany dzień

 

2.      365 wersetów ze Słowem Boga o Odwadze

Od stycznia zaczęliśmy rozsyłać każdego dnia 365 SMSów ze Słowem Boga o odwadze, tak aby budzić w sercach odwagę, śmiałość, zaufanie do Boga, który codziennie mówi z mocą „nie lękaj się”.

 

3.      Spotkanie online naszej społeczności BOGA

23 stycznia 2023 roku zorganizowaliśmy spotkanie online, na którym zgłębialiśmy Słowo Boga o lęku i odwadze, aby wzbudzić w sercach uczestników tą Bożą odwagę i śmiałość.

 

4.      Niedziela Słowa Bożego

22 stycznia w Niedzielę Słowa Bożego – uruchomiliśmy dzieło 365 dni ze Słowem Boga w codzienności

Dzieło to pomaga każdemu, w dowolnym dniu roku rozpocząć czytanie Pisma Świętego, tak, aby w rok przeczytać całą Biblię.

 

 

II Luty

 

5.      Kurs 7 Darów Miłości – Małżeński miesiąc miodowy w codzienności

W ramach tygodnia małżeńskiego trwającego od 7 do 14 lutego uruchomiliśmy nasz Internetowy kurs dla małżonków pragnących na nowo rozpalić w swoich sercach piękną małżeńską miłość.

 

6.      32 Małżeńskich SMSów ze Słowem Boga

Na małżeński tydzień dla uczestników kursu przygotowaliśmy 30 wersetów z Pisma Świętego mówiących o miłości i jedności małżeńskiej.

 

7.      40 SMSów ze Słowem Boga o Wierze

 

8.      43 SMSy ze Słowem Boga o Zaufaniu

Wiara i zaufanie Bogu to fundament, na którym każdy Chrześcijanin ma budować swoją codzienność. Wybraliśmy i przygotowaliśmy dwa zestawy SMSów z Biblijnymi wersetami, aby każdego dnia budzić wiarę i pogłębiać zaufanie w sercach odbiorców.

 

 

III Marzec

 

9.      Wielkopostny kurs wzrostu wiary i zaufania

Na cały Wielki Post 2023 roku przygotowaliśmy internetowy kurs wzrostu wiary i zaufania. W Środę Popielcową 22 lutego rozpoczęliśmy kurs i przez kolejne dni Wielkiego Postu zgłębialiśmy Słowo Boga pogłębiając naszą wiarę i zaufanie.

 

10.  365 SMSów z codziennym błogosławieństwem Boga

Zebraliśmy i opracowaliśmy kolejny całoroczny zestaw 365 SMSów z wersetami Pisma Świętego niosącymi błogosławieństwo Boga.

 

 

IV Kwiecień

 

11.  30 SMSów ze Słowem Boga o ZMARTWYCHWSTANIU

Na najpiękniejszy Wielkanocny czas świętowania Zmartwychwstania naszego Pana, Jezusa Chrystusa przygotowaliśmy zestaw Biblijnych wersetów mówiących o tym największym dziele odkupienia.

 

12.  Codzienne Słowo Boga na Tydzień Biblijny

Z okazji tygodnia Biblijnego codziennie od niedzieli 23 kwietnia, przez kolejne 7 dni proklamowaliśmy wybraną Dobrą Nowinę na żywo na portalu społecznościowym facebook.

 

13.  31 SMSów ze Słowem Boga o Radości

Dla podtrzymania radości ze Zmartwychwstania oraz rozkwitającą wiosnę przygotowaliśmy wersety z Biblii budzące serce do tej prawdziwej Bożej radości.

 

 

V Maj

 

14.  Fraszki przy grillu pisane. Konkurs na majówkę

Na długi majowy weekend zorganizowaliśmy akcję z humorem, konkurs na radosną twórczość przy grillu spisaną fraszkę zachęcającą do czytania Biblii. Kiełbasa dla brzucha, a Słowo dla ducha.

 

15.  Świadectwo działania Boga

Kasia podzieliła się swoim osobistym świadectwem działania Boga w jej życiu. Podjęcia trudnych życiowych decyzji, uzdrowienia, umocnienia w drodze za Jezusem.

 

16.  Spotkanie online Społeczności BOGA

30 maja zorganizowaliśmy spotkanie online naszej Społeczności, na którym opowiedziałem świadectwo mojej osobistej, bliskiej, intymnej relacja z Jezusem. Rozmawialiśmy o „trójwymiarowej relacji” z Bogiem Ojcem, Jezusem i Duchem Świętym - dziecięctwa, uczniostwa, świadka.

 

17.  Kurs Otwierania się na Ducha Świętego w codzienności

Przed Zesłaniem Ducha Świętego zorganizowaliśmy 9 dniową nowennę – kurs.To 9-cio dniowa modlitwa Słowem BOGA połączona z rozważaniem Pisma Świętego i zgłębianiem tajemnicy zstępującego Ducha Świętego. To pierwszy taki kurs Biblijny, dzięki któremu przez 9 kolejnych dni poznawaliśmy 9 przeszkód, które blokują drogę Duchowi Świętemu do serca człowieka.

Kurs składał się 9 lekcji - 1 Włosy, 2 Umysł, 3 Uszy i oczy, 4 Nos, 5 Usta, 6 Kark, 7 Barki, 8 Płuca i 9 Serce.

 

18.  30 SMSów ze Słowem Boga przepełnionych Duchem Świętym.

Z okazji Uroczystości Zesłania Ducha Świętego przygotowaliśmy 30 Biblijnych wersetów przepełnionych Duchem Świętym.

 

19.  Moja osobista, bliska, intymna relacja z Jezusem 

W naszej internetowej Strefie BOGActwa Rozwoju udostępniliśmy nagranie spotkania online ze świadectwem osobistej relacji z Jezusem.

 

20.  30 SMSów ze Słowem Boga o Mamie Maryi

Za okazji Dnia Mamy przygotowaliśmy 30 wersetów z Pisma Świętego o Maryi.

 

21.  30 SMSów ze Słowem Boga o Dziecięctwie Bożym

Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy 30 wersetów Biblijnych mówiących o dziecięctwie Bożym.

 

 

VI Czerwiec

 

22.  Konkurs na najpiękniejsze zakończenie historii o chłopcu i jego tacie

Na długi czerwcowy weekend zorganizowaliśmy konkurs na najpiękniejsze zakończenie historyjki o małym chłopcu budującym domek z kart i jego kochającym tacie. Historia uczy zaufania Ojcu i budowania życia na Bogu.

 

23.  Psalmowanie oraz Niedoskończone

Na naszym Blogu zaczęliśmy zamieszczać wpisy Antoniego Waltera. To przepiękne, poruszające refleksje, szczególnie do Psalmów oraz szkice zwane przez autora psalmokreskami.

 

24.  Portal społecznościowy – Społeczności BOGActwa Rozwoju

W naszej internetowej STREFIE BOGActwa Rozwoju uruchomiliśmy nowy moduł społecznościowy do dzielenia się, rozmów i budowania relacji.

 

25.  30 SMSów ze Słowem Boga o Ojcu

Z okazji Dnia Ojca przygotowaliśmy 30 wersetów z Pisma Świętego o Bogu Ojcu.

 

26.  Wakacyjne REKOLACJE w codzienności

Spotkaniem online 29 czerwca rozpoczęliśmy niezwykłe, pierwsze takie w naszej już wieloletniej historii Wakacyjne REKOLACJE w codzienności.

Co tydzień przez całe wakacje spotykaliśmy się z online z wyjątkowymi gośćmi, aby posłuchać poruszających świadectw osobistych relacji z Bogiem oraz cudownego działania Boga w codziennym życiu.

Odbyło się 6 wakacyjnych spotkań, na których swoje świadectwo opowiedzieli:

  • Kasia Tomczyk

  • Basia Wasilewska

  • Toni Walter

  • Monika Górska

  • Agata Skoczylas

  • Aneta Bednarska

 

 

VII Lipiec

 

27.  Skrzynka intencji - Prośby o modlitwę

W naszej Strefie BOGActwa Rozwoju uruchomiliśmy skrzynkę, gdzie każdy może dodać swoją intencję z prośbą do całej Społeczności o modlitwę.

 

28.  Wakacyjnych REKOLACJI w codzienności – nagrania

W naszej Strefie BOGActwa Rozwoju zaczęliśmy udostępniać nagrania audio z naszych spotkań online Wakacyjnych REKOLACJI w codzienności.

 

 

VII Sierpień

 

29.  30 SMSów ze Słowem BOGA o MARYI

Z okazji tradycyjnych polskich licznych pielgrzymek do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze przygotowaliśmy 30 wersetów z Pisma Świętego o Maryi.

 

30.  Pielgrzymka na Jasną Górę

W dniach 6-11 sierpnia wzięliśmy udział w 43 Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę. To był czas wspólnej modlitwy w intencji całej naszej Społeczności BOGA oraz wielu indywidualnych intencjach między innymi wypisanych w naszej skrzynce intencji.

 

31.  Pierwsze ogólnopolskie spotkanie naszej Społeczności BOGActwa Rozwoju w Krakowie

26 sierpnia zorganizowaliśmy w Krakowie pierwsze spotkania naszej Społeczności. W gronie osób, które pokonując nawet kilkaset kilometrów przyjechały na nasze spotkanie, aby osobiście się poznać i jeszcze bardziej pogłębić nasze relacje.Wspólnie rozważaliśmy i zgłębialiśmy przypowieść z Ewangelii Mateusza o pannach mądrych i głupich w kontekście budowania osobistych, bliskich, intymnych relacji z Jezusem.

 

 

IX Wrzesień

 

32.  34 SMSy ze Słowem BOGA o POKOJU

Na ten czas trwających wojen i niepokojów przygotowaliśmy 34 wersety Biblijne o Bożym POKOJU.

 

33.  Wolontariat 

W Ewangelii Marka jest taka scena, jak uczniowie opowiadają Jezusowi co zdziałali, a Jezus w odpowiedzi mówi im, aby poszli sami osobno i wypoczęli nieco. Jezus wiedział jak i my po tym bardzo intensywnym czasie potrzebujemy odpoczynku. Dlatego dał nam aż pięć tygodni aktywnego odpoczynku w Bieszczadzkiej naturze połączonego z posługą w ramach wolontariatu. Przeżyliśmy bardzo dobre doświadczenie, to były swoiste rekolekcje w codzienności.

Owocem wskazującym, że to zrządzenie opatrzności Bożej, było uczestnictwo na żywo w Markowej w historycznym wydarzeniu w dziejach Kościoła - beatyfikacji Rodziny Ulmów.

 

34.  30 SMSów ze Słowem Boga o ANIOŁACH

Na 30 września z okazji Święta Archaniołów św. Michała, Gabriela i Rafała przygotowaliśmy 30 wersetów z Pisma Świętego o Aniołach, tych Bożych posłańcach.

 

 

X Październik

 

35.  Cykl codziennych rozważań i zgłębiania Słowa Boga o życiu wiecznym

Wychodząc od jednego wersetu z Ewangelii Marka 10,17: „Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?”. Przez kolejne tygodnie daliśmy się poprowadzić Słowu Boga szukając odpowiedzi na to jedno z najważniejszych w życiu pytań.

 

36.   30 SMSów ze Słowem Boga o MIŁOSIERDZIU

Z okazji 5 października wspomnienia świętej Siostry Faustyny przygotowaliśmy 30 wersetów o wielkim, niezgłębionym Miłosierdziu Boga.

 

37.  Spotkanie online Społeczności BOGA

26 października zorganizowaliśmy kolejne spotkanie online naszej Społeczności.

Wspólnie zgłębialiśmy i podsumowywaliśmy nasze poszukiwania odpowiedzi na to ważne życiowo pytanie: „Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?”.

 

 

XI Listopad

 

38.  33 SMSów ze Słowem Boga o Królestwie Niebieskim

Na ten szczególny czas wspomnienia Wszystkich Świętych przygotowaliśmy 33 wersety Biblijne o Królestwie Niebieskim.

 

39.  Cykl codziennych rozważań i zgłębiania Słowa Boga o tej szczególnej godzinie

W codziennych listach zgłębialiśmy Słowo z Ewangelii Jana 5, 24-25: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie pod sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia.  Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, że nadchodzi godzina, nawet już jest, kiedy to umarli usłyszą głos Syna Bożego, i ci, którzy usłyszą, żyć będą."

 

40.  Spotkanie online Społeczności BOGA

20 listopada zorganizowaliśmy kolejne spotkanie online naszej Społeczności. Rozważaliśmy i zgłębialiśmy Słowo z Listu do Rzymian (13, 11) „Rozumiejcie chwilę obecną: teraz nadeszła dla was godzina powstania ze snu. Teraz bowiem zbawienie jest bliżej nas niż wtedy, gdyśmy uwierzyli.”

To było prawdziwie niezwykłe spotkanie i czas mocnego działania Boga. Na gorąco tuż po tym spotkaniu Ania między innymi napisała: „dzięki dzisiejszemu spotkaniu, dla mnie nadeszła wreszcie moja godzina. Prawdziwie, dziś przez naszą wspólnotę Bóg objawił mi swoją obecność pośród nas… aż po długim, długim czasie wegetowania w niemocy, łzy ulgi zaczęły płynąć potokami po moich policzkach. Usłyszałam dokładnie to, czego potrzebowałam, żeby się "obudzić",… Pan jest Bogiem miłosiernym i z jego łaski znalazłam się dziś na spotkaniu, przez które wróciłam "do życia"… Czuję ogromną ulgę i wiem, że Bóg mnie z tej niemocy wyciągnął właśnie dzisiaj… Znowu odczuwam radość i wdzięczność”

 

 

XII Grudzień

 

41.  SMSy ze Słowem BOGA o OCZEKIWANIU

Na czas Adwentu zebraliśmy 29 wersetów z Pisma Świętego o oczekiwaniu na przyjście Jezusa.

 

42.  SMSy ze Słowem BOGA o CZUWANIU

Na czas Adwentu zebraliśmy 30 wersetów Biblijnych o czuwaniu.

 

43.  Adwentowe REkoLACJE w codzienności

To jedyne REkoLACJE tak pogłębiające RELACJE z Bogiem. W pierwszy poniedziałek Adwentu, 4 grudnia rozpoczęliśmy Adwentowe REkoLACJE. Na ten czas radosnego oczekiwania na przyjcie Jezusa podjęliśmy pogłębione rozważania Słowa Boga. To czas dzielenia się i świadectwa osobistych relacji z Jezusem, na którego przyjście oczekujemy.

REkoLACJE realizowaliśmy poprzez codzienne listy oraz w naszej internetowej STREFIE BOGActwa Rozwoju.

 

44.  Spotkanie online Adwentowych REkoLACJI

12 grudnia zorganizowaliśmy wyjątkowe spotkanie online, które było głównym, centralnym wydarzeniem trwających Adwentowych REkoLACJI.Usłyszeliśmy świadectwa osobistych, bliskich relacji z Jezusem oraz działania i cudownych interwencji Boga w życiu wyjątkowych osób z naszej Społeczności.Jana w pierwszych słowach po spotkaniu napisała: „Tak, zdecydowanie wczorajsze spotkanie było bardzo głębokie i pouczające. Świadectwa Eli i Ani piękne.”

 

 

Dzieła, które realizujemy przez cały rok.

 

45.  Strona Internetowa BOGActwoRozwoju.pl

Aktywnie prowadzimy naszą stronę internetową, na której niemal każdego dnia zamieszczamy nowe Ewangelizacyjne treści, siejemy Słowo Boga oraz przekazujemy aktualne informacje z życia Społeczności.

 

46.  Internetowa STREFA.BOGActwoRozwoju.pl

Rozwijamy naszą internetową strefę z kursami, REKOLACJAMI oraz modułem portalu społecznościowego naszej Społeczności BOGA.

 

47.  Strona Fanpage na Facebooku naszej Fundacji BOGActwo Rozwoju

Aktywnie prowadzimy nasz fanpage na tym najpopularniejszym portalu społecznościowym niemal codziennie zamieszczając nowe posty, aby wychodzić do nowych osób z Dobrą Nowiną, Ewangelizacją i zasiewać Słowo Boga.

 

48.  Społeczność BOGActwa Rozwoju – grupa na Facebooku

Prowadzimy grupę naszej Społeczności prawie codziennie zamieszczamy nowe wpisy i posty ze Słowem Boga i Ewangelizacyjnymi treściami.

 

49.  Towarzyszenie w duchowej drodze

Przez cały rok przeprowadziliśmy liczne osobiste rozmowy indywidualne przez telefon, internet oraz spotykając się osobiście z wieloma osobami, którym towarzyszyliśmy w duchowej drodze rozwoju i pogłębianiu osobistych relacji z Bogiem.

 

 

Akcje wspierające działalność ewangelizacyjną naszej Fundacji BOGActwa Rozwoju oraz organizację wszystkich dzieł i wydarzeń, które przez cały rok realizujemy.

 

50.  Strona wsparcia na naszej stronie internetowej BOGActwoRozwoju.pl

Stała, acz kolejek na bieżąco zmieniająca się strona bezpośredniego przekazywania wsparcia poprzez szybkie internetowe darowizny.To co nas charakteryzuje to, wyjątkowy sposób okazywania wdzięczności dla naszych wyjątkowych darczyńców. Każda osoba wspierająca naszą Fundację jak tylko ma takie pragnienie, otrzymuje w podziękowaniu to co sami mamy najcenniejszego, czyli Słowo Boga. Codzienne Słowo Boga przesyłamy SMSem wprost na telefon komórkowy wspierającego nas darczyńcy.

 

51.  Allegro Charytatywni

W 2023 roku uruchomiliśmy zbiórkę na Allegro Charytatywni, na której można wesprzeć naszą Fundację poprzez zakup szczególnie wartościowych książek oraz innych rzeczy.

 

52.  Bezpłatne wsparcie naszej Fundacji przy okazji zakupów online

Uruchomiliśmy bardzo ciekawą formę wspierania naszych dzieł przez FaniMani, które umożliwia bezpłatne wspieranie przy okazji zakupów w sklepach internetowych.

 

53.  1,5% podatku

Podjęliśmy współpracę z Fundacją Młodzi Młodym, poprzez którą możesz przy rocznym rozliczeniu PIT przekazać 1,5% podatku na wartościowy cel.

 

  

 

Tam gdzie jest z odwagą i śmiałością głoszone Słowo Boga tam Bóg uzdrawia, czyni wielkie dzieła, znaki i cuda.

(por. Dz 4, 29-31)

 

Niech ta obietnica Boga spełnia się w Twoim życiu każdego dnia.

 

Niech Cię Bóg uzdrawia na duszy i ciele, niech czyni wielkie dzieła i cuda w Twoim życiu, niech otwiera Twoje oczy i serce na znaki.

 

Pokój Tobie!

Arek

 

 
 

Napisz słowo od siebie. Włącz się w rozmowę.

Przeczytaj pozostałe Boże listy

16 lipca 2024
Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana - to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym. Rz 6, 23

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2013-2024 - FUNDACJA BOGActwo Rozwoju

Chrześcijańska Fundacja Rozwoju Osobistego i Duchowego