Kto prowadzi kurs?

 

Arkadiusz Piotr TomczykArkadiusz Piotr Tomczyk

Zdj. Jerzy Ostowski
Panel dyskusyjny podczas XVI Pielgrzymki Duszpasterstwa Talent

 

 

Arek po swoim głębokim nawróceniu, odkrył Wolę Boga jaką Stwórca dla niego przygotował. Poznał do czego Bóg go powołuje. Poświęcił się w pełni służbie głoszenia Słowa Boga. Wszystkim co otrzymał i czego doświadczył dzieli się z uczestnikami kursów.

 

Powołał do życia Fundację BOGActwo Rozwoju

Chrześcijańską Fundację Rozwoju Osobistego i Duchowego

 

Tworzył i prowadził ponad 20 kursów oraz programów rozwoju osobistego i duchowego. Na zaproszenie kilku wspólnot głosił Słowo Dobrej Nowiny, prowadził dni skupienia, wykłady i warsztaty.

 

Od kliku lat aktywnie współpracuje z Duszpasterstwem Talent oraz księżmi Sercanami.

 

Chrześcijanin, Katolik, mąż żony Kasi, z którą wspólnie idzie przez życie od 21 lat. Od kilku lat mieszka w Krakowie nieopodal Sanktuarium Jana Pawła II i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Niezwykle ważne miejsca, które były świadkami przełomowych momentów w jego drodze życiowej.

 

 

Więcej o Arku niech zaświadczą dobre owoce, które wydają uczestnicy jego kursów.

Przeczytaj jeszcze kilka, krótkich wybranych świadectw:

 

 

 Program Przemiany Życia

Zaawansowany 9 miesięczny kurs przemiany myślenia.

 

Cytuję słowa uczestniczki Iwony:

 

Kilka razy myślałam, aby napisać i zanim się zebrałam przychodził kolejny mail i kolejna zmiana myślenia, jest to niewątpliwie program przemiany myśleniaW czasie programu udało mi się odczytać misję, życiową…

Co najważniejsze doświadczywszy Bożego działania i Bożych wymagań, tego, że często są one trudne i wiążą się z przekraczaniem siebie nauczyłam się cierpliwości.

 

 

 Wypłyń na Głębię

program podejmowania życiowych decyzji

 

Cytuję słowa uczestniczki Magdy:

 

Tak, jak była o tym mowa w sesji: dopóki czegoś w sobie nie zmienię, to moje życie tak naprawdę pozostanie tak samo jałowe, średnie, bezowocne. Konfrontujesz mnie z decyzją o tym, czy naprawdę chcę takiej zmiany, czy wolę dać się nieść fali zdarzeń i przypadków. ja chcę zmiany, w

wielu obszarach mojego życia 

 

 

 Adwentowy kurs na Nowe Narodzenie

 

Cytuję słowa Gosi uczestniczki kursu:

 

Dziękuję Arku, ten list jest dla mnie szczególnym darem, kołem ratunkowym na chwile braku nadziei, bo zdarza się , że zapominam , że BÓG jest zawsze że mną i najczęściej do tej pory "brakowało mi czasu" na czytanie pisma świętego. Odkładałam czytanie na wieczór , a wieczorem byłam tak zmęczona, że zasypiałam. I tak codziennie się miotam w jakiejś gonitwie.

Do tej pory nie zdawałam sobie sprawy jak SŁOWO BOGA nas przemienia i chroni.

Niech BÓG Cię Arku strzeże i chroni.

 

 

 Pójdź za Mną! - ebook

 

Cytuję Iwonę czytelniczkę ebooka:

 

Z mężem szukaliśmy sposobów działania Jezusa w konkretnych fragmentach Ewangelii i współcześnie. Zaskoczyłam samą siebie i Męża również :) tym jak zmaganie się z powołaniem Mateusza zmieniło i zdecydowanie poszerzyłeś moją perspektywę patrzenia :) Ewidentnie Bóg przez Twój program działa.

 

 

 


 

 

I jeszcze kilkanaście cytatów z anonimowej ankiety.

 

Przeczytaj jak odpowiadali uczestnicy kursów na pytanie:

 

Dlaczego otwierasz maile ode mnie

i czytasz moje listy?

 

Potrzebuję kontaktu z żywym Słowem Jezusa w przystępnym przekazie.

 

ciekawe, poruszające, pouczające-uczące dobrych rzeczy/wzorców, oparte o Słowo Boże-inaczej pewnie bym po nie nie sięgnęła, chcę się uczyć od kogoś, kto wg mnie jest mądry, ma doświadczenie i może coś wartościowego i Bożego w sposób mądry, wartościowy i Boży coś przekazać....docelowo chcę się po przeczytaniu i zrozumieniu wszystkiego wzbogacić w każdym aspekcie.

 

Każdy dzień zaczynam od Twojego maila, ponieważ słowa mają moc oraz czerpię sens z tych słów. Tak, czytam Twoje listy.

 

Ponieważ szukam odpowiedzi dlaczego tak mi w życiu wszystko się posypało i jak mogę to zmienić.

 

Bo dostrzegam w Twoich słowach mądrość płynącą ze słowa Boga.

 

Zawsze szukam w nich inspiracji, takich od Jezusa. Prawie zawsze jest w nich jakieś konkretne Słowo, które mnie porusza, a nieraz i poucza.

 

Widzę duże działanie Ducha Świętego.

 

Umacniają mnie, lepiej rozumiem Słowo Boże, zachęcają do rozmyślania, rozwijają, zastanawiają, otwierają.

 

Bo dzięki temu następuje we mnie jakaś duchowa przemiana. Częściej rozmawiam z Bogiem, nie ma dnia bez Jezusa i dobrze mi z tym. Lepiej się dzieje, więcej...

 

Mobilizują mnie do myślenia i zastanawiania się nad słowami Jezusa, które przytaczasz. Tych słów mi brakuje w życiu codziennym i sama nie zwróciłabym na nie uwagi. Dzięki Twojej interpretacji i rozważaniom przemawiają one do mnie.

 

Twoje e-maile budzą mnie z marazmu, zmuszają do myślenie, często są odpowiedzią na dylematy życia.

 

Zbliżają do Słowa. Są inspiracją do przemyśleń. Poruszają sumienie.

 

Bo chcę wzrastać duchowo w wierze, przemieniać swoje życie na lepsze, pełniejsze, szukam woli Bożej w moim życiu, chcę odnaleźć swoje prawdziwe powołanie, Pragnę stawać się dojrzałą Bożą kobietą.

 

Bo pomagasz mi w zrozumieniu Słowa Bożego

 

Odnajduję w listach odpowiedzi na wiele moich pytań; uczę się współpracy ze Słowem Bożym i jestem poruszona tak autentycznym świadectwem Jego działania; listy zmuszają mnie do duchowej pracy,mogę też podzielić się z najbliższymi jakimś odkryciem; wielkie Bóg zapłać!

 

Szukam Słowa Bożego i jego przełożenia na codzienność. Szukam odpowiedzi: Jak żyć Ewangelia na co dzień.

 

Skoro Bóg postawił Cię na mojej drodze, to znaczy, że coś chce mi przez Ciebie powiedzieć.

 

Czytam Twoje listy, forma w jakiej to robisz, kiedyś przypadła mi do gustu i uważam, że nie ma przypadków, że na Ciebie wpadłam, a że wciąż szukam Boga i Jego wskazówek, tak dopuszczam te Twoje listy do obiegu mojego Życia i może w końcu Bóg, przez Ciebie - jako narzędzie, przemówi i do mnie.. zatem pisz dalej.. proszę.. i dziękuję..

Wielkopostny Kurs Odkrywania

Woli Boga w Codzienności

Pierwszy i jedyny taki kurs email w formule na żywo.

Codziennie o godzinie 21 otrzymasz list pisany prostym językiem.

Słowo Boga wyznaczy drogę, a Duch Święty otworzy na oścież Twoje serce.

Abyś odkrył, przyjął i wypełniał Wolę Boga w swojej codzienności.

 

To tylko Twoja decyzja.

Nie będę Cię przekonywał, żebyś zapisał się na kurs.

 

Proszę Cię dziś tylko o jedno.

Przeczytaj dwa głęboko poruszające serce i dające na długo do myślenia świadectwa Anety i Sary.

 

To dwa świadectwa niezwykłych kobiet. Uczestniczek poprzedniej edycji kursu, w której wzięło udział ponad 6000 cudownych osób.

 

W ich świadectwach znajdziesz odpowiedzi na ważne pytania jakie sobie teraz zadajesz:

 

Czy warto odkrywać Wolę Boga?

 

Czy mi się to przyda w moim codziennym życiu?

 

Dlaczego akurat ten kurs jest tak wyjątkowy?

 

W czym mi pomoże kurs i odkrycie Woli Boga?

 

Czy to się sprawdzi w mojej trudnej sytuacji?

 

Jak długo muszę czekać na efekty?


Czy to prawdziwie działa i ma przełożenie na życie?

 

Czy ja dam sobie z tym radę?

 

 

Pełną treść świadectw otrzymasz również w pierwszym liście e-mail natychmiast po zapisie na kurs.

Jezus w Ogrodzie Oliwnym modlił się tymi słowami:

 

Ojcze mój, jeśli nie może ominąć Mnie ten kielich i muszę go wypić,

niech się stanie wola Twoja!

 

Mt 26, 42

Świadectwo Anety


Zaczynając ubiegły rok, zastanawiałam się dokąd zmierzam. Chciałam poznać wolę Bożą, ale nie wiedziałam jak się do tego zabrać. Wiele razy zastanawiałam się nad swoim życiem, małżeństwem i zastanawiałam się dokąd mnie to wszystko prowadzi. Chciałam usłyszeć głos Boga w moim życiu i móc się poddać Jego woli.


Poszukując odpowiedzi na nurtujące mnie pytania dotyczące tego jaka jest wola Boża dla mnie, natrafiłam na kurs Arka. Bez wahania wzięłam w nim udział - Pamiętam, że już pierwszy mail pozwolił mi na patrzenie na moje życie z całkiem innej perspektywy. Odczuwam, że poprzez ten kurs Bóg kieruje właśnie do mnie w sposób indywidualny konkretne słowa, które mogłam odczytać w odniesieniu do mojej sytuacji tu i teraz.


Zaczynając kurs nie sądziłam, że pozwoli mi aż tak głęboko otworzyć się na Słowo, które Bóg zaczął do mnie kierować. Im bardziej poszukiwałam i wsłuchiwałam się w Słowo Boże, tym z większym natężeniem Je otrzymywałam.


Dziś z całą pewnością mogę powiedzieć, że poznanie woli Bożej jest zależne od naszego fiat wypowiedzianego dwukrotnie : Tak - chcę poznać Twoją wolę Boże i chcę ją wypełnić.


Rozpoczynając ten kurs powiedziałam dwa razy tak - nie zastanawiając się nad tym jaką wolę mam wypełnić. To było tak pełne ufności i zawierzenia się Bogu.


Kilka miesięcy później dowiedziałam się, że mam guza mózgu - oponiaka. Gdyby taka sytuacja spotkała mnie przed zapisaniem się na kurs najpewniej nie byłabym w stanie przyjąć jej tak po prostu. Wiadomo, że w takiej sytuacji ma się najbardziej czarne scenariusze i że jest się pełnym obaw - tak po ludzku. Ale nawet Jezus w Ogrójcu miał chwilę lęku, więc czemu ja zwykły człowiek miałabym reagować inaczej?


Po chwili otrząśnięcia się i przyjęcia diagnozy byłam w stanie po raz kolejny - już w pełni świadomy - powiedzieć Bogu moje tak - niech się wypełni Twoja wola niezależnie od tego jaka ona jest.


Ta postawa otworzyła mnie na niesamowitą bliskość Boga. Czułam jak każdego dnia- jeszcze przed operacją - wspiera mnie swoim Słowem i składa trzykrotną obietnicę. Najpierw poprzez słowa Ewangelii mówił do mnie: ufaj, a zaraz potem dodawał: Uzdrawiam, uzdrawiam ślepych, głuchych. Trzykrotnie Złożył mi obietnice w czasie przeszłym: Uzdrowiłem cię. Jednocześnie wlewając w moje serce tak wielki pokój, ufność i wiarę w wypełnienie tych słów. Przez cały ten czas czułam, ogromną miłość i bliskość Boga, który niósł ze mną ten mój krzyż, aż do pełnego uzdrowienia.


Dziś nadal staram się wypełniać wolę Bożą w moim życiu i kieruję się Jego Słowem. Jestem jak najbliżej, aby każdego dnia wsłuchiwać się w to co do mnie mówi, odnajdywać Jego wolę w mojej codzienności i podążać za nią. Czasem tylko spoglądam z perspektywy na cuda jakie zaczęły się dziać w moim życiu od chwili kiedy wypowiedziałam moje tak dla Jego woli.


Aneta

Przyszedł, przystąpił do mnie i powiedział: „Szawle, bracie, przejrzyj!

W tejże chwili spojrzałem na niego  on zaś powiedział:

 

Bóg naszych ojców wybrał cię, abyś poznał Jego wolę

ujrzał Sprawiedliwego i Jego własny głos usłyszał.

 

Bo wobec wszystkich ludzi będziesz świadczył o tym, co widziałeś i słyszałeś.

 

Dz 22, 13-15

Świadectwo Sary

 

Witaj Arku! 

Postanowiłam napisać swoje świadectwo, co prawda po wielu miesiącach, ale myślę, że ten czas był mi potrzebny, abym to wszystko zrozumiała. 

Przed Wielkanocą natknęłam się na Wielkopostny Kurs Odkrywania Woli Boga w Codzienności.

 

Wtedy jeszcze nie wiedziałam jak bardzo to zmieni moje myślenie i życie.

 

W trakcie czytania listów zdałam sobie sprawę z wielu rzeczy –

za mało słucham Boga, przejmuję się zbyt wieloma rzeczami,

nie dopuszczam głosu Boga do swojego serca i przede wszystkim uświadomiłam sobie, że przez cały czas szukałam jedynie potwierdzenia swojej woli, a nie woli Boga.

 

Przeraziła mnie myśl, że droga, którą ja sama sobie wyznaczyłam nie jest tą odpowiednią. Przez wiele miesięcy próbowałam jakoś wmówić sobie, że przecież nie dam rady żyć inaczej niż ze swoimi planami i że z tego kursu nic nie wyniosłam.

 

Jednak dopiero teraz zobaczyłam jak wielkie owoce były dzięki twoim listom.

 

Chyba znalazłam swoje powołanie, po wielu latach szukania tego szczególnego "czegoś", szukania miejsca, które będzie dawało mi poczucie spełnienia i szczęścia.

 

Chyba wreszcie je znalazłam po tylu latach suszy. Jeszcze do końca tego nie rozumiem, ale ufam Bogu. Wierzę, że z czasem Bóg w pewien sposób wyjaśni mi dlaczego akurat w tym konkretnym miejscu chce mnie widzieć.

 

Chciałam ci z całego serca mocno mocno podziękować!

Naprawdę dziękuję!

 

Gdyby nie ten kurs to kto wie ile bym dalej błądziła.

 

Nie jestem w stanie opisać słowami jak bardzo jestem ci wdzięczna! 

Niech Ci Bóg błogosławi!

 

Sara

Nie bierzcie więc wzoru z tego świata,

lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu,

abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża:

co jest dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe.

 

Rz 12, 2

Co by się stało gdybyś Ty zaczął odkrywać Wolę Boga?

 

Co by się zmieniło w Twoim życiu gdybyś

dziś usłyszał głos Boga i poznał Jego wolę?

Czym wyróżnia się ten kurs?

 

To prawdopodobnie pierwszy i jedyny 

taki katolicki kurs w Polsce.

 

Kurs prowadzony jest na żywo przez cały Wielki Post.

 

Odkrywamy wspólnie Wolę Boga w codzienności, każdego dnia tu i teraz.

 

Reagujemy wszyscy, zarówno prowadzący jak i uczestnicy na bieżąco każdego dnia na to co Bóg chce przed nami odkrywać.

 

Oprócz ogólnego planu kursu nic więcej nie jest zaplanowane.

 

Poddajemy się całkowicie prowadzeniu Ducha Świętego i Woli Boga.

 

Nigdy nie wiemy co przyniesie kolejny dzień.

 

To determinuje niepowtarzalną formę kursu.

 

Zapewnia niezapomnianą atmosferę wśród uczestników.

 

Każdego dnia Duch Święty otwiera przed nami wszystkimi prowadzącym i uczestnikami nowe doświadczenia.

 

Bóg każdego dnia odkrywa przed nami swoją świętą wolę, a my staramy się na nią odpowiadać.

 

Znajduje to swoje odzwierciedlenie w przebiegu kursu i treściach jakie Bóg chce każdego dnia przed nami odkrywać.

 

Za każdym razem kurs jest niepowtarzalny i nigdy taki się już nie powtórzy.

 

 


 

 

Codziennie od poniedziałku do piątku przez cały okres Wielkiego Postu otrzymasz ode mnie osobisty list e-mail.

 

Znajdziesz w w każdym z nich:

 

Wybrane Słowo z Biblii, abyś usłyszał co sam Bóg che Ci dziś powiedzieć o odkrywaniu Jego Woli

 

Przeczytasz krótką refleksję i praktyczne wskazówki na temat odkrywania Woli Boga

 

Otrzymasz ćwiczenia, abyś osobiście doświadczył w swojej codzienności czym jest odkrywanie tajemnicy Boga

 

Postawię przed Tobą wyzwania i zadania abyś z dowagą podjął się wypełniania Woli Boga w swojej codzienności

 

Poznasz trudności i przeszkód jakie możesz napotkać na swojej drodze odkrywania i pełnienia Woli Boga. Abyś był na nie przygotowany i umiał je pokonać.

Wielkopostny Kurs Odkrywania Woli Boga w Codzienności

dzieło Fundacji BOGActwo Rozwoju

8000+

 

Uczestników wszystkich dzieł BOGActwa Rozwoju

20+

 

Kursów, programów, dzieł zrealizowanych przez

BOGActwo Rozwoju.

1

 

Źródło naszych kursów Biblia, Słowo Boga przemieniające życie.

Zobacz co jeszcze mówią uczestnicy 

kursu odkrywania Woli Boga

Dziękuję za bardzo dobry kurs. Od pierwszej wiadomości czuć w każdym słowie Ducha Bożego. Czuję jakby z monitora wylewał się Duch Święty! :))

 

Anna

Jest to dla mnie ważne, żeby dać Ci znać, że ten kurs to dla mnie ogromny dar z nieba… Ten kurs daje mi nadzieje ze krok po kroku będę coraz bardziej iść za Panem i szukać Jego oblicza. Dziękuję Ci, że jesteś otwarty na tchnienie Ducha i dzielisz się z nami Jego darami.

 

Magda

Dzięki kursowi otwieram się na działanie Ducha Świętego w moim życiu. Uczę się i chcę go rozpoznawać w malutkich rzeczach ludziach. Chcę, aby moje oczy widziały to czego do tej pory nie mogły dostrzec.

 

Katarzyna

Niewątpliwie analizujesz Pismo Święte w sposób niezwykły. Tak mocno odnosisz Biblię do rzeczywistości, że Słowa te zaczynają wiercić mam wrażenie, że w każdej komórce ciała (Bóg działa:))

Dziękuję Ci za to co robisz, za to, że odważnie wcielasz w życie to do czego Cię Bóg posyła.

 

Iwona

Panie Arkadiuszu. To, że nic nie piszę nie oznacza, że te rekolekcje są mi obojętne. Czerpię z nich całymi garściami Słowo Boże.

Forma przekazu jest dla mnie cudowna, prosta, trafiająca do mojego serca. Dziękuję i pozdrawiam.

 

Jolanta

Chciałabym szczególnie podziękować za pierwszy wpis o modlitwie Pańskiej. Dotknęło mnie to wyjątkowo mocno… Propozycja modlitwy rozpisanej w pierwszej wiadomości była tak nasycona osobistym doświadczeniem, że sama poczułam ogromne pragnienie zapoczątkowania w ten sposób komunikacji z Bogiem.

Co najlepsze tak codziennie się teraz modlę i muszę powiedzieć jest to NIESAMOWITE DOŚWIADCZENIE! Wyciszające, dające ogromny pokój w sercu.

 

Ania

Dziękuję Bogu za cały kurs, za Twoje listy, które poruszają moje serce.

 

Weronika

Dzięki temu kursowi mam narzędzia, wiem więcej, jak każdego dnia szukać woli Bożej... Dziękuję ci za stworzenie tej przestrzeni dla wspólnoty i mam nadzieję, że będziemy nią w dalszym ciągu, że będziemy podróżować dalej.

 

Magdalena

 

Dziękuję za pisanie e-maili i za dzisiejszy fragment z Biblii

i jego objaśnienie zmotywowało by dać szansę, zadziałać :)

Tak więc do dzieła!

 

Izabela

A jeśli to przed Tobą dziś Bóg chce odkryć swoją wolę?

 

Odbierz pierwszy list kursu, otrzymasz go natychmiast po zapisie na kurs.

 

Zastanów się o ile więcej dokonasz i osiągniesz w życiu?

Ile zrobisz dobrych, przepełnionych miłością niezwykłych rzeczy gdy poznasz Wolę Boga?

 

 

Wiemy przecież, że Bóg z tymi, którzy Go miłują,

współdziała we wszystkim dla ich dobra,

z tymi, którzy są powołani według Jego zamysłu.

 

Rz 8, 28

 

Wielkopostny Kurs Odkrywania Woli Boga w Codzienności
Wielkopostny Kurs Odkrywania Woli Boga w Codzienności
Wielkopostny Kurs Odkrywania Woli Boga w Codzienności
gaSetUserId('".$userEmail."');"; ?>

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2013-2024 - FUNDACJA BOGActwo Rozwoju

Chrześcijańska Fundacja Rozwoju Osobistego i Duchowego